UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ĆASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ
 
AKTUÁLNÍ ČÍSLO
ARCHIV:
MP 0 MP 1
MP 2 MP 3
MP 4 MP 5
MP 6 MP 7
MP 8 MP 9
MP 10 MP 11
MP 12 MP 13
MP 14 MP 15
MP 16 MP 17
MP 18 MP 19
MP 20 MP 21
MP 22 MP 23
MP 24 MP 25
PRODEJ
KONOPÍ    
HISTORIE
NAPSALI O NÁS
KLIKOTOČ
FOTKY Z AKCÍ
KONTAKT:
masurky@seznam.cz
HOSTING:
guerilla.cz
ZPĚT na titul

Mašurkovské podzemné č. 15 – časopis se slovenským názvem, vychází na Moravě, psaný česky. Založen jako samizdat (je jím dodnes) Pavlem Komínkem roku 1984. 10. 1992 fůze s magazínem Oslí uši. Vydává Hudba správných hochů – Artforum Tovačov-vydavatelský kód 121

Redakce: Rostislav „Osel“ Bezděk –(šéfredaktor, grafická úprava), Olda Šíma- (občas něco napíše), Milan „Halfskin“ Mézl – (šedá rock. Eminence v.v.), Pavel „Šavel Silvestr“ Komínek (pohání, vyrábí a cenzuruje)

Toto číslo vyšlo bez laskavé podpory kohokoliv v únoru 1993

OBSAH MP 15
 

Hle:
Za socialismus, za demokracii, za Hitlera
Aneb kocovina ze svobody. Klasickou literární formou – tím, že kladete písmena pěkně popořádku az sebou a věty vážee do čitelných věnců odstavců – nám Osel nevypráví nic kromobyčejného. Bretšnajdr sem, Bretšnajdr tam, a základ nového vládnoucího režimu je položen!

A tady:
Dva pozdravy z Bratislavy
Až ze zahraničí jsme dostali zásilku dvou kompaktdisků! Halfskin se do nich s chutí zakous, když tu náhle… no, taky si myslíme, že není od věci pořádně se podívat darovannému koni na zuby. Takže: šup k zubákovi! Ale stejně klucí: posílejte bigbít na recenze a reklamu. Běžte tam, v MP jsou laciné, nevyužité prostory!!

Nebo:
Radost z Plastiků
Jak si androuš meje prdel. Bať na vojně se říkávalo: „Myši, jebte se, aspoň to utíká!“ Olda Šíma z první ruky.
Od Crazy Boys ke sporu s Krylem
tak kdopak se zase vadí s tím cápkem, co vypadá jako vesnický synek Lanýž? No přece Jirka Šimák, ten co hrál dysi se Šimanovským! Olda Šíma pytájet sja.

Tuhle:
Spanish Fly‘s
Radek Smutný se údajně nechce plést nikomu do řemesla, ale nakonec… toť máš!, přece jenom! Prej se tomu taky říká alternativní rock n‘ roll. No dejme tomu, že jo...
Policajtům se miláčku neříká
to ví každý malý dítě, kromě našeho dopisovatele Šímy. Policajtům říkají miláčku jenom jejich ženušky, páč jejich příjem je už zase vo něco tučnější. Ale pšššt! Vy byste nedali pořádněnažrat svému psu, kdyby vaše spíže a ledničky ohrožovala hladová lůza?
Hrajeme si na Ježíška
„A já si pořád říkal U Olinka , „snad ten Halfskin pod stolem neonanuje!“ Ba ne, Ferdo. To von si jenom dělal poznámky do notesu, aby měl do MP zasejc nějaký ten příspěvek!

A tu:
Válečník s kytarou – Floyd Westerman
Indiáni v redakci MP!!! Petr Weisr přeložil pro Mp povídání o indiánském mírotvorci. Snad fčil Šíma nedostane infarkt! Von totiž tuhle v rozčilení napsal: „Celej časopis je dost DOLEVA, jsem na to dost alergickej!“ Napsal toho víc, ale my jsme mu už odpustili. Jen Osel teď po hospodách vyřvává: „Sieg peace! Sieg peace! Každej pravák píše levou a navopak…“
Dvouletá fáma
Klid hoši, na vojnu pudete, šici. To jen Olda Šíma navštívil koncert kapely Kvartet doktora Konopného a dobře se bavil.
Quanah Parker Muž, který donesl pey ote do Ameriky
Jak Osel zápasil se slavným Komančem…co?…totiž chcu říct, jak zápasil s překladem o slavným Indiánovi, který zavlekl do té nebohé země kaktus s halucinogenními účinky. „Na Ameriku se měl vysrat, sem to měl donýst!“, říkáme my.

Tady:

Bráši hipisáci
Tak konečně taky komix na stránkách MP! Šavel bude mít radost, to von rád todlencto. Přetištěno z amerického podzemního plátku High Times 6/91, exklusivní úrovně. Další kreslenůstky jsou převzaty z underpresů Ptolemaic Terrascope-Británie 91 a Maximumrockenroll-USA 91. Snad se dočkáme i vašich původních příspěvků.

Toť: 
A teď po řadě:
Bago, point a co dál…?
S hvězdama se nesmíš párat…
Když vyraší suchá vrba… My Dry Willow.
To my ne, to všechno Šíma. Všechno, všecičko…a Oldo: „co dál…?“
Butthole Surfers
Hej ticho! Oslova z nejmilejších… Víte, co řek Gibby Haynes?: „Umění /anglicky „art“/ jsou jen poslední tři písmena ze slova „fart“ /tj. „prd“/ !“ Gibby, hochu zlatej, poď na mou hruď! A víte co na adresu Buttholů řekl zpěvák „urážlivě rychlé“ kapely Dead Kennedys pan Jello Biafra, když je viděl poprvé?: „Jsou na mě moc divoký!“ Pro úplnost: koncert z Brixtonu popsal v Melody Makeru říjen /88 Simon Raynolds. Vona je to sice žena, ale mě už se to nechce opravovat.Překlady Petr Štembera.Jo a děkuju, vopravdu děkuju, paneboženanebesích nastotisíckrát děkuju Oldovi Šímovi, chválím já ho a velebím, že mi bez remcání poslal fotky k rozhovoru BH!

A:
AIDS a pot
Že jako když máš AIDS tak se potíš, či co? Ale né , jenom když máš AIDS a kouříš trávu, tj. „pot“, hnedle se cítíš líp. Kdo nevěří ať tam běží… a hned mi taky doneste jednu ubalenou, je mi nějak šoufl, ze všeho…

No a pořadem vás budou provázet Oslovy nehorázné „koláče“. Stačí?